Trocha historie

Vyšší reálka Františka Josefa I.

• 19. září 1897

Vyšší reálka Františka Josefa I.

Zahájení prvního školního roku vyšší reálky Františka Josefa I. v Kostelci nad Orlicí, druhé nejstarší střední školy Rychnovska.

• 30. léta 20. st.

Osmileté reálné gymnázium T. G. Masaryka

Na počátku třicátých let, kdy začal upadat zájem o sedmileté poměrně specializované studium, požádalo rodičovské sdružení ministerstvo o přeměnu reálky na osmileté reálné gymnázium. Žádosti bylo vyhověno a ústav byl poprvé pojmenován po T. G. Masarykovi.

• od začátku 2. světové války

Velké změny v zaměření a názvu školy

Sídlily zde postupně čtyřleté gymnasium, jedenáctiletá střední škola, střední všeobecně vzdělávací škola, opět čtyřleté gymnázium, střední ekonomická škola.

• po roce 1989

Obchodní akademie T. G. Masaryka

Vyučují se zde 3 maturitní obory: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Informační technologie.

• 19. září 1997

100 let od zahájení prvního školního roku

Školu navštívila bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová.

• Únor 2013

Střední škola roku 2012/2013 v Královéhradeckém kraji

Naše škola vyhrála v hlasování studentů, absolventů i veřejnosti titul Nejlepší škola roku 2012/2013 v Královéhradeckém kraji.

Proslulí absolventi: