Klub mediální komunikace

Klub mediální komunikace je předmět nepovinný, ale velmi oblíbený. V rámci klubu se schází jednou týdně průřez studentů všemi ročníky od prváků po čtvrťáky ze všech oborů od Obchodní akademie přes Lyceum až po IT obor. Starší studenti předávají své zkušenosti mladším, především v práci, kterou dělají pro školu. Ať jsou to novinové články, fotografie z akcí nejen školy nebo novinky na facebookové skupině o naší škole. Studenti mají také možnost vyzkoušet si práci s nejnovějšími technologiemi pro zpracování informací. Můžou si vyzkoušet práci se střižnou filmů, natáčet s outdoorovou GoPro kamerou nebo si vyzkoušet natočit záběry pomocí dronů. To vše je pro ně velmi zajímavé nejen jako budoucí koníček, ale může je to v budoucnu nasměrovat do studia profesionálního zpravodajství.

V posledních letech se stává čím dál oblíbenější natáčení vlastních verzí filmů. Jako je například ROCKY I s oblíbeným panem učitelem Tomášem Blažkem. Nebo velmi úspěšný film VOBCHODKA podle námětu filmu Gympl, kde se kromě studentů natáčení zúčastnili také i učitelé naší školy. V loňském roce 2020 i nám velmi zkomplikovalo natáčení a práci v rámci klubu šíření nemoci COVID-19. Přesto se nám povedlo dokončit vlastní verzi filmu RebeLOVE. Všechny naše filmy natočené v rámci KMK můžete vidět na facebookových stránkách naší školy.

Dále se v rámci KMK věnujeme ověřování serióznosti informací na webu. A vysvětlujeme si, co znamenají fake news a jaký mají potencionální význam na vývoj ve společnosti. V rámci klubu mediální komunikace vznikla fajn skupina studentů, kde se velmi dobře pracuje ?.

Filmy natočené v rámci KMK na naší škole:

ROCKY I

VOBCHODKA

RebeLOVE na OBCHODCE