Obchodní akademie

63-41-M/02

Pro absolventy základních škol, kteří se chtějí naučit základy ekonomiky, daňovou evidenci a účetnictví, dorozumět se dvěma cizími jazyky, efektivně obsluhovat počítač nebo se připravit na studium na vysoké škole.

Podrobné informace naleznete v propagačním materiálu Školní vzdělávací program – Obchodní akademie – 63-41-M/02.

Učební plán OA

Žáci všech oborů si osvojí psaní na klávesnici, dva cizí jazyky včetně ekonomické angličtiny, získají ucelené vědomosti z oblasti všeobecně vzdělávacích předmětů a mohou za zvýhodněných podmínek složit mezinárodní certifikáty, pracovat v Klubu mediální komunikace a účastnit se společenského života školy. Studenti a zájemci z řad veřejnosti a firem regionu mají zároveň možnost složit na škole státní zkoušku z psaní na klávesnici.

Škola roku KHK

Obchodní akademie je kvalitní přípravou jak pro ekonomickou praxi, tak i pro další studium na vyšších a vysokých školách. Výuka anglického, německého, francouzského, ruského a španělského jazyka koresponduje s orientací školy na rozsáhlou zahraniční spolupráci a rozšířenou výuku jazyků.

Nedílnou součástí výuky je také práce ve fiktivní firmě, která simuluje činnost skutečné firmy či podniku včetně účasti na mezinárodních veletrzích fiktivních firem v Praze i zahraničí.