Rubriky
Novinky

1. A na odborných exkurzích

V úterý 25. 6. 2024 jsme se společně s naší třídní paní učitelkou a paní učitelkou Felixovou vydali na exkurzi do choceňské firmy ELBAS, s.r.o., která se zabývá výrobou kabelových svazků vozidel a řídících systémů. Sraz jsme měli na choceňském vlakovém nádraží v 8 hodin ráno. Poté jsme se společně vydali do již zmiňované firmy ELBAS, s.r.o. V rámci exkurze jsme se podívali do kanceláří, výrobních hal a do jednoho z mnoha skladů. Díky průvodci, který svůj odborný výklad přizpůsobil nám, studentům, jsme získali přehled o technologii výroby, historii, vývoji a současném stavu firmy. Stihli jsme navštívit i Tyršovo náměstí v Chocni (kde mají výbornou zmrzlinu). Celou exkurzi jsme si moc užili. Rádi bychom poděkovali majitelům firmy za možnost nahlédnout do provozu.

Ve středu 26. 6. 2024 jsme se šli společně se 3. C podívat do minizoo v Častolovicích. Sraz jsme měli v 8:10 před budovou školy, od které jsme vyrazili pěšky do Častolovic. U vstupu si každý z nás mohl koupit nějaké dobrůtky pro zvířátka. V zoo měli různorodá zvířátka – od prasátek až po lamy a jeleny. Celý výlet nám svítilo sluníčko, takže zámecká kavárna nám posloužila nejen jako dobré občerstvení, ale také jako únik před neustupujícími slunečními paprsky.

Děkujeme paní učitelce Kotoučové za zprostředkování nejen exkurze ve firmě ELBAS, s.r.o., ale i za návštěvu minizoo v Častolovicích.

Karolína Páchová, 1. A