Rubriky
Novinky

4. C v Praze

Dne 31. října 2022 jsme my, studenti 4. C, podnikli pod velením pana učitele Jaromíra Jareše a paní učitelky Pavlíny Kotoučové výpravu do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze.

Do „stověžaté“ Prahy jsme se dopravili vlakem každý, jak se říká, „na vlastní pěst“, a na hlavním nádraží na nás už čekala paní učitelka s panem učitelem. Po přepočítání, zda jsme všichni, jsme se vydali na naše putování za poslaneckou sněmovnou. Cestou jsme procházeli kolem České národní banky, pak Burzy cenných papírů Praha, a. s., která se nachází vedle jednoho z nejstarších obchodních center v Praze (Kotva). Také jsme viděli Obecní dům, jenž je postaven vedle Prašné brány. Podívali jsme se na Pražský orloj na Staroměstském náměstí a na chvíli jsme nakoukli do bohaté čtvrtě a synagogy, která se nachází v Pařížské ulici. Následoval krátký rozchod na Václavském náměstí, kde jsme zhltli něco malého k snědku a svlažili si naše suchá hrdla. Po přepočítání jsme se vydali po Národní třídě k Národnímu divadlu a odtud po nábřeží Vltavy na Karlův most a do našeho cíle. Po příchodu do budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsme zhlédli krátký animovaný film o historii a činnosti poslanecké sněmovny. Po bezproblémové bezpečnostní prohlídce jsme se vydali do Thunovského paláce, kde zasedá vláda České republiky. Prohlédli jsme si zasedací místnost i hlasovací skříňky zabudované ve stolech poslanců.

Naši exkurzi v prostorách poslanecké sněmovny jsme zakončili pohledem na Pražský hrad a potleskem jsme poděkovali paní průvodkyni i učitelům za krásný zážitek. Po skončení exkurze jsme nasedli do vlaku a zamířili domů.

Mně osobně se exkurze velmi líbila a rád bych se do poslanecké sněmovny podíval znovu i při zasedání vlády České republiky.

                                                                                                                                   Patrik Štěpánek 4.C