Rubriky
Novinky

Belgický job-shadowing na OA

Ve dnech 8. – 11. března naši školu navštívila skupinka učitelů ze školy Centrum voor deeltijds onderwijs CLW z města Gent v Belgii v rámci programu Erasmus+. Součástí tohoto programu je i aktivita job-shadowing neboli stínování, kdy učitelé sledují své zahraniční kolegy při jejich běžné výuce. Tato aktivita je velmi obohacující nejenom z hlediska seznámení se s jinými metodami a postupy, které jednotliví učitelé používají, ale také proto, že učitelé mohou sdílet své každodenní problémy ve škole.

Naši belgičtí kolegové se především zajímali o výuku cizích jazyků, matematiky a IT předmětů. Každý den nešetřili superlativy nejenom nad výkony našich učitelů a žáků, ale také nad technickým vybavením naší školy.

Každý den se zúčastnili pěti hodin výuky a poté navštívili některé zajímavosti našeho regionu. Nejvíce si užili výletu do zasněžených hor zalitých sluncem.

Job-shadowing je novou aktivitou pro naši školu, ale již máme naplánované návštěvy několika zahraničních škol, např. ve Velké Británii, v Německu, na Slovensku a také návštěvu belgické školy.

 

Mgr. Jitka KosařováJob-shadowing Belgie