Rubriky
Novinky

Celostátní finále v účetnictví

Ve dnech 21. a 22. března 2024 se konalo celostátní finále soutěže v účetnictví s názvem Má dáti dal 2024 ve Znojmě. Naši školu na něm reprezentovaly dvě studentky – Kristýna Dolečková a Ester Novotná ze 4. A.

První den se konala první část soutěže, která probíhala formou písemného testu z účetnictví. Na vypracování testu byl časový limit 180 minut a účastníci mohli získat maximálně 100 bodů. Druhou část soutěže tvořil elektronický test složený ze 100 znalostních otázek s časovým limitem 80 minut, maximální počet bodů činil 50.

V průběhu soutěže byl pro studenty připraven zábavný program. Ve čtvrtek se konal slavnostní večer v Městském divadle Znojmo, za kterým následovala studentská diskotéka v hotelu Premium. V pátek dopoledne si soutěžící mohli zvolit některou z doprovodných akcí.

Kristýna Dolečková se umístila na 30. místě a Ester Novotná na 87. místě ze 106 účastníků soutěže. Naše škola se celkově umístila na 37. místě z 54 zúčastněných škol.

Ing. Jaromír Jareš