Rubriky
Novinky

Chvíle, kdy je učitel pyšný

Dne 6. června proběhlo slavnostní předávání maturitních vysvědčení absolventům naší školy v krásném prostředí empírového zámku v Kostelci nad Orlicí.
Začátek slavnostního okamžiku mé třídy – 4. B, Ekonomického lycea byl stanoven na 17. hodinu. Vše bylo připraveno, rodiče ve vzrušené náladě čekali na chvíli, kdy jejich již opravdu dospělé děti převezmou výsledky své zkoušky dospělosti. Ale ve stanovený čas před krásným zrcadlovým sálem stálo pouze sedmnáct slavnostně oblečených mladých lidí z devatenácti, kteří se měli dostavit. Dva žáci v danou chvíli dohrávali finále mistrovství České republiky v softbale v dresu naší školy. O patnáct minut později již přibíhali jako mistři s medailemi na krku, zpocení a obalení antukou.
Když jsem Jonáše a Petra a ostatní o chvíli později viděla slavnostně nastupovat při studentské hymně Gaudeamus igitur, cítila jsem ohromnou radost a pýchu, že jsem byla jejich třídní učitelkou a mohla jsem tyto skvělé mladé lidi doprovázet po čtyři roky jejich života. Byli a jsou ‚mými‘ dětmi, přeji jim vše dobré a držím palce při další cestě životem.

Jitka Kosařová
třídní učitelka 4. B