Rubriky
Novinky

Druhý týden v Malaze

Přečtěte si report ze druhého týdne v Malaze, který naše žákyně strávily ve Španělsku samy – tedy bez doprovodu učitele. Jak to zvládly?
Bára a Silva
Druhý týden za námi, a rozhodně byl náročnější než ten předchozí. V práci se už orientujeme prakticky perfektně. Stále provádíme check-in a check-out, ale už bez pomoci našich kolegů. Také jsme objevovaly krásy Málagy na pondělní, středeční a čtvrteční exkurzi. V pondělí jsme navštívily Catedral de Málaga, ve středu to byla pro změnu pevnost Gibralfaro a ve čtvrtek známé opevnění Alcazaba a s ním sousedící venkovní divadlo Teatro Romano. Pracovní týden jsme zakončily sladkou tečkou v podobě zmrzliny.
Janča a Káťa
Náš druhý týden ve Španělsku se pro nás stal mnohem jednodušším v orientaci po městě. Mapy v našich mobilech už tedy přes týden odpočívají. Známe nejlepší obchůdky se zmrzlinou, skvělé pekárny i místa, kde mají tu nejchutnější kávu. V pondělí jsme si o volné chvíli se zaměstnanci hostelu pustili české a španělské písničky a přes obrazovku monitoru si ukázali místa, ze kterých pocházíme. Během práce na recepci, ve které jsme si mimochodem oproti minulému týdnu jistější, jsme také zjistily, že je v hostelu ubytovaný Čech. V příštích dnech jsme ho často potkávaly a povídaly si s ním o zážitcích zde z Málagy. Během týdne jsme také navštívily významná místa tohoto města: Catedral de Málaga, Gibralfaro Castle, také pevnost a palácový komplex Alcazaba s krásnými výhledy, nakonec přilehlé venkovní divadlo Teatro Romano. Ani tento týden nechybělo koupání v moři a ,,vyvalování“ se na pláži. V pátek se pod okny naší bytové rezidence objevily stovky židlí a přehlídkové módní molo. Zcela neplánovaně jsme měly možnost vidět módní přehlídku přímo v naší ulici. Tímto jsme tedy zakončily druhý týden našeho pobytu v Málaze. Dny tu utíkají velmi rychle, a tak si hodláme poslední chvíle užít naplno.
Míša a Áďa
Druhý týden za námi, a byl pro nás velmi nepříjemný, protože jsme měly problémy s prací. Měly jsme však alespoň na programu hodně exkurzí: v pondělí jsme navštívily Catedral de Málaga – bylo to velmi zajímavé a moc se nám to líbilo. V úterý jsme byly v práci a nic jsme nepodnikly. Ve středu jsme se zúčastnily prohlídky na hradě Gibralfaro – byl tam moc krásný výhled, který se nám všem líbil. Ve čtvrtek jsme byly na další prohlídce, tentokrát paláce Alcazaba, kde je také známé Teatro Romano. Byly jsme všechny rády, že jsme prohlídku ukončily včas, protože se tu prohnal silný písečný vítr, během kterého se nedalo ani chodit po venku. V pátek jsme byly v práci jako každý den a odpoledne jsme se s holkami sešly v centru, abychom si popovídaly a prošly se. A nakonec to nejlepší: ocitly jsme se na koncertě, který se stal velmi příjemným zakončením večera.