Rubriky
Novinky

Exkurze 1.B

Náš výlet začal velice hezky 27. 6. 2023, jelikož nám náš pan učitel třídní hned ráno přes platformu Teams oznámil, že bude pršet. Poté jsme se sešli na kosteleckém vlakovém nádraží. Když jsme projeli všechny vesnice a konečně se dostali do cílové zastávky, zvedli jsme naše těžké batohy (někteří i stany) a vydali se na dlouhou cestu do kopce přes hrad Valdštejn. Zde jsme měli původně zůstat i na oběd, ale z důvodu obří fronty jsme se nakonec jídla vzdali.
Do velkého kempu Sedmihorky jsme došli po asi 7 km až odpoledne. Rozložili jsme naše stany a po nezbytném nafouknutí labutě a jednorožce jsme se šli koupat do rybníku. Schylovalo se však k dešti, proto jsme museli rybník rychle opustit.
Poté jsme si šli dát něco na zub do kiosku, a i když během toho trochu sprchlo, kluci zajistili táborák. Večer už bylo hezké počasí. Opékali jsme buřty, hráli na kytaru, zpívali, povídali si a někteří si dokonce četli i knížku.
V noci trošku pršelo, takže naši spolužáci, kteří spali pod širákem, lehce zmokli. Ani to je ale neodradilo od spánku. Po několika hodinách spánku se nám podařilo sledovat východ slunce a u toho hrát žolíky. Déšť ustal a od dopolední procházky mezi skalami nám již nic nestálo v cestě. Nešli jsme na Trosky, jak bylo původně plánováno, ale podívali jsme se na Hrubou Skálu – a také jsme šli kolem pomníku horolezců. Procházka byla velice krásná, ale všechno jednou končí, proto jsme se sbalili a vyšli na vlak, který jsme jen taktak stihli (ale potkali jsme tam průvodčího influencera). S miliony zážitků jsme ukončili náš výlet unavení a spokojení ve středu 28. 6. 2023 odpoledne.

Nikola Bartoňová, žákyně 1.B