Rubriky
Novinky

Krajské kolo soutěže „Ekonomický tým 2023“

Dne 3. října 2023 se dva tříčlenné týmy ze 4. ročníku naší školy zúčastnily krajské soutěže „Ekonomický tým 2023“.

Tuto soutěž každoročně pořádá Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky z Hradce Králové. Letošního ročníku se zúčastnilo 11 týmů z 5 středních škol z Královéhradeckého kraje. Naši školu reprezentovali 3 studenti z oboru „Obchodní akademie“ a 3 studentky z oboru „Ekonomické lyceum“. Soutěž se skládala ze 2 částí – vědomostního testu, zaměřeného na učivo ekonomiky, účetnictví, práva a informačních technologií, a předvedení scénky na odborné téma „Založení firmy třemi spolužáky“. Oba týmy naší školy se se zadanými úkoly dobře vypořádaly.

Studentky z oboru Ekonomické lyceum k soutěži uvedly:

První částí soutěže byl vědomostní test, ve kterém jsme si zopakovaly své znalosti od druhého ročníku. Druhou část soutěže tvořila prezentace „scénky“ před odbornou komisí. Na přípravu jsme měly pouhou hodinu. Ekonomická soutěž byla pro nás ve všech směrech přínosná.

Za tým 4. B Karolína Hovorková

Studenti z oboru Obchodní akademie k soutěži uvedli:

Náš tým 4.A OA TGM z Kostelce nad Orlicí se umístil na 7. místě. Obchodní akademie z Hradce Králové připravila soutěž velmi dobře. Jediná věc, kterou bych vytknul, je vysvětlení druhé aktivity. Bohužel jsme ztratili trochu času při vymýšlení scénky, jelikož každý z nás pochopil zadání trochu jinak. Soutěž pro nás však byla velmi zajímavým zpestřením výuky a hodnotíme ji velice pozitivně.

Za tým 4. A Ondřej Zientek

Děkuji našim studentkám a studentům za účast v krajské soutěži a organizátorům hradecké školy za uspořádání letošního ročníku.

Pavlína Kotoučová