Rubriky
Novinky

Lyžařský kurz 1.AC 2023

 

Dne 23.1.2023 jsme se vydali na lyžařský kurz do Orlických hor za doprovodu čtyř učitelů (pátý se bohužel kvůli nemoci nemohl zúčastnit).  Bezpečně jsme dorazili na místo činu u horské chaty Radost, kde nám byly přiděleny chatky. Učitelé s námi prošli pravidla a informace, které jsme potřebovali pro náš kurz vědět, a po obědě jsme se poprvé vydali autobusem ke svahu.

V areálu v Deštném první den kurzu nejela lanovka, a tak jsme zamířili na sjezdovku v areálu Šerlišského mlýna. Před lyžováním jsme se rozdělili do čtyř družstev podle zkušeností – dvě družstva snowboardisté a dvě lyžaři. Další dny jsme si zajezdili v Deštném. Počasí nám celý kurz, až na pondělní větrné podmínky, přálo.

Volný čas jsme trávili na chatkách a po večerech jsme poslouchali přednášky a hráli hry. Poslední večer dokonce došlo i na diskotéku, kde někteří žáci vskutku zazářili.

Kurz jsme opouštěli spokojení a bez úrazů. Doufám, že budu mluvit za každého z nás, když řeknu, že jsme si lyžák moc užili a že jsme odjížděli se spoustou nových zážitků. Za všechny účastníky bych ráda poděkovala učitelům, kteří s námi měli trpělivost a všechno krásně zorganizovali.  Věřím, že na náš lyžák budeme vzpomínat s úsměvem.

Tereza Šípová, 1.A

Video z lyžařského kurzu naleznete zde.

Více fotografií naleznete zde.