Rubriky
Novinky

Lyžařský kurz 1. B

V pondělí 9. ledna jsme odjeli na lyžařský kurz do Deštného v Orlických horách. Vyrazili jsme společně se čtyřmi učiteli v počtu devíti chlapců a jedenácti dívek.
Když jsme přijeli do areálu, ve kterém jsme byli ubytováni, učitelé nás poučili o pravidlech chování na sjezdovce a sdělili nám základní informace o lyžáku. Následně jsme se šli nastěhovat do našich ubikací, což byly nově zrekonstruované chatky. Poté přijel autobus a odvezl nás na svah, kde jsme se rozdělili na tři družstva. První družstvo bylo složeno z profesionálů, kteří na lyžích doslova létali. Ve druhém družstvu byli lyžaři i nelyžaři a třetí skupinka byla tvořena snowboardisty.
I přes to, že nás děsili nepříznivou předpovědí počasí, tak nám sníh vydržel a následující dny jsme mohli lyžovat „o sto šest“. Večer jsme se většinou scházeli v jídelně, kde jsme poslouchali zajímavé přednášky, hráli zábavné hry a různé kvízy. Řekl bych, že například hra „HU“ nás dokázala velmi zabavit a u některých projevit nečekanou hloubku hlasu.
Bohužel nás provázely i nehody. Spolužačka Eliška si natáhla postranní vazy v koleni a musela odjet domů. Předposlední den se Nikola uhodila do hlavy, ale naštěstí se nic vážného nestalo.
Jsem si jist, že mohu mluvit za všechny účastníky, když napíšu, že se nám lyžák nakonec vydařil více, než jsme doufali. Chtěli bychom moc poděkovat našim úžasným učitelům za to, že to s námi těch pět dní vydrželi. Věříme, že na zážitky z lyžáku rozhodně nezapomeneme!
Šimon Podstavek, 1. B

LVVZ 1.B 1

Více fotografií naleznete zde.