Rubriky
Novinky

Návštěva Klicperova divadla

Dne 7. září se studenti 2. ročníků a vyučující českého jazyka a literatury vypravili do Hradce Králové. Na programu byla návštěva Klicperova divadla, ve kterém jsme zhlédli divadelní představení Kytice z pověstí národních v režii Karla Brožka. Toto známé dílo od Karla Jaromíra Erbena bylo zpracováno velice zajímavě, přesto výstižně. V hlavních rolích se objevilo několik hereček a jeden herec. Zohledněna byla hororová i romantická stránka díla včetně otázky viny a trestu.

Zde jsou názory zúčastněných:

Mně osobně se představení velice líbilo, a to i ve srovnání s tím pražským v Národním divadle, které jsem nedávno také měla možnost vidět. Dále mě velice mile překvapil lehký humor, který byl zcela jistě zejména pro mladší diváky příjemným osvěžením. Zároveň podle mého názoru vyžaduje velký um přidat do Erbenových balad zábavné prvky, a přesto je nezneuctít.

Anna Lenomarová – učitelka českého jazyka a literatury 

Ve čtvrtek 7. září se všichni „druháci“ jeli podívat na divadelní představení Kytice do Klicperova divadla v Hradci Králové. Bylo to vlastně takové hrané čtení Kytice, proto se některým z nás bude hodit na maturitu. Představení bylo hezky, a hlavně zajímavě zpracované. Dokonale tam byly zdramatizované důležité či napínavé momenty a představení bylo místy dokonce doplněné o hudební skladby. Viděli jsme vlastně 7 ze 13 balad z Kytice, nejvíce se mi líbil Zlatý kolovrátek nebo Poklad. Představení bylo netradiční, a proto si myslím, že dost lidí zaujalo.

Monika Jirsová, 2.B

Dne 7. září se 2. ročníky se svolením rodičů samy vydaly do Klicperova divadla do Hradce Králové. U divadla jsme se sešli s paními učitelkami. Šli jsme na představení, které se jmenovalo Kytice. Zhlédli jsme 7 balad, které byly zajímavé a kreativně zpracované. Pro nás to bylo poučné a moc se nám to líbilo. Po představení jsme měli rozchod a mohli jsme jít domů.

Dominik Mentzik, 2. A 

Ve čtvrtek 7.9. 2023 se třídy 2. ABC zúčastnily představení Kytice v Klicperově divadle v Hradci Králové. Každý z žáků se měl do divadla a zpět dopravit samostatně. Většina z nás využila vlakovou dopravu a poté městskou hromadnou dopravu. Představení začalo okolo 10:00 a trvalo necelé 2 hodiny. V půlce představení byla cca patnáctiminutová přestávka. Naše třídy byly usazeny na balkón, kde byl slušný výhled směrem na pódium. Herci nám zahráli 7 her, jednalo se o balady Kytice, Poklad, Štědrý den, Holoubek, Zlatý kolovrat a Vodník. Představení se nám moc líbilo, bylo velmi hezky zpracováno a zahráno.

Šimon Podstavek, 2. B