Rubriky
Novinky

Praxe – den druhý a třetí

Žákovské praxe se rozjíždějí a naši praktikanti postupně zjišťují, jak to ve firmách funguje. Také se seznamují s portugalským přístupem k práci, což některým způsobilo větší či menší kulturní šok. Žáci tak vidí, jak rychlí a výkonní ve skutečnosti jsou. Skóre hovoří jasně ve prospěch našich dětí.
Zároveň všichni intenzivně komunikují v angličtině a zvykají si i na jiný než český přízvuk jazyka. Také si procvičují písemnou komunikaci a práci s umělou inteligencí.
Pomalu se nám začíná ochlazovat a od pátku očekáváme déšť, proto žáci maximálně využívají každé volné chvilky ve městě.
Jejich stručné postřehy z firem si můžete přečíst níže.

Nelly Kubíčková
V 9:30 jsme byly s Kristýnou na místě a Patricia, která nás tu má na starosti, nám zadala práci. Naším úkolem bylo přeložit projekty na jejich stránce z portugalštiny do angličtiny s pomocí ChatGPT. Celkově jich bylo 19. Když jsme je všechny přeložily, čekaly na nás letáčky, které jsme skládaly a připravovaly na páteční konferenci. Poté jsme přepisovaly prezentaci v PowerPointu z jedné verze do druhé a postupně dokument upravovaly. Poté jsme pracovaly s účtenkami.
Martina Holancová
Včera jsme tvořili plakáty v Canvě. Dnes jsme byli paní vedoucí zaškoleni pro práci s tiskárnami. Poté nám zadala další úkol – udělat prezentaci v PowerPointu na slovíčka, která nám přeložila z portugalštiny a budou se nám hodit k obsluze tiskáren.
Monika Dovicinová
Víte, co je to padel? Firma, ve které máme praxi, vyrábí rakety právě pro tento rychle se rozvíjející sport. Včera jsme ještě neměli pracovní
notebooky, proto jsme kompletovali krabice na rakety. Dnes nám již Luis notebooky předal a za úkol jsme dostali přeložit články, které se týkají „naší“ firmy a které nám poslal v podobě prezentací, z angličtiny do češtiny.