Rubriky
Novinky

Školní a krajské kolo ekonomické olympiády již po sedmé na OA TGM

Ekonomická olympiáda je unikátním projektem, který se zaměřuje na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků středních i základních škol formou soutěže sestávající se ze školního, krajského a finálního kola. Jedná se o největší ekonomickou soutěž pro žáky SŠ a ZŠ v ČR. Všichni zapojení žáci mají možnost otestovat své znalosti, potkat se s žáky s podobnými zájmy, vzhlédnout se v oboru a načerpat spoustu užitečných informací. Do školního kola se letos přihlásilo 503 středních škol z celé České republiky. Žáků, kteří se letos zúčastnili testování bylo přes 30 000.

Školní kola ekonomické olympiády proběhla na naší škole ve dnech 21. 11. až 2. 12. 2022 ve všech třídách, kde se vyučuje předmět Ekonomika. Celkem se na naší škole zúčastnilo 270 studentů, kteří byli testováni online z oblasti makroekonomie, mikroekonomie a finanční gramotnosti. Do krajského kola postoupilo pět studentů z druhého až čtvrtého ročníku.

Krajské kolo ekonomické olympiády proběhlo 1. 2. 2023 v prostorech Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Celá akce začala v 9:00. Nejdříve se psal písemný test, kde bylo pět uzavřených a tři otevřené otázky v časové dotaci 45 minut. Následně proběhla přednáška od studentky Masarykovy univerzity v Brně, o financích, kde se nejvíce soustředila na finanční gramotnost a finanční desatero. Celá akce skončila kolem dvanácté hodiny.

Výsledky o postupujících do finálního kola budou zveřejněny 10. 3. 2023. Finální kolo VII. ročníku ekonomické olympiády by mělo proběhnou v červnu 2023 v prostorách České národní banky.

Teo Gloserová 2.B a Ing. Natálie Saňáková