Rubriky
Novinky

Slavnostní finále Ekonomické olympiády 2022

Dne 21. června 2022 se konalo celostátní finále 6. ročníku Ekonomické olympiády, které pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou. Naše škola, Obchodní akademie T. G. Masaryka, byla u toho. Tomáš Sejkora, který tento školní rok úspěšně složil maturitní zkoušku v oboru Ekonomické lyceum, prošel školním a krajským kolem a mohl se tak zúčastnit velkého finále.

Cesta do finále byla tento rok obzvláště obtížná. Školní kola se konala ve 417 středních školách a celkem se zúčastnilo 21 000 studentů. Na naší škole proběhlo školní kolo v prosinci 2021 a Tomáš měl nejlepší výsledky z 216 našich studentů. V krajském kole, které se konalo v lednu, získal třetí místo a postup do finále mezi 50 nejlepších studentů v České republice.

Celostátní finále se tradičně konalo v prostorách České národní banky v Praze, kde probíhalo testování studentů ze znalostí v oblasti makroekonomie, mikroekonomie a finanční gramotnosti. Program mimo jiné zahrnoval přednášky pro pedagogy a panelové diskuse na téma Ekonomické dopady konfliktu na Ukrajině, Digitální budoucnost, aj.  Slyšet názory viceguvernéra ČNB Ing. Tomáše Nidetzkého a dalších významných osobnosti na aktuální ekonomická témata bylo velmi přínosné jak pro studenty, tak pro pedagogy.

Tomáš získal 35. místo, navštívil budovu ČNB, poznal zajímavé lidi, ale hlavně díky účasti na celostátním finále byl přijat bez přijímacích zkoušek na Vysokou školu ekonomickou v Praze, která je také jedním z hlavních organizátorů celé akce. Velmi mu děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchu a štěstí nejen ve studiu.

Jana Nunvářová, Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí

finále Eko olympiádyFinále eko olympiády