Rubriky
Nezařazené Novinky

Kambodža – putování k tajemné hoře

 

V pondělí 25. září roku 2023 jsme mezi 10:05 až 11:45 navštívili přednášku o vzdálené zemi Kambodža, která se nachází mezi Vietnamem, Laosem a Thajskem. Z několika ročníků se nás v divadle Rabštejn na kosteleckém náměstí sešlo hezkých 173 diváků. Vešli jsme se „jen tak tak“. Celou dvouhodinovou přednášku nám prezentovali dva mladí moderátoři a samozřejmě i cestovatelé, kteří se nám ukázali na videích a fotkách. Ta byla velmi hezky zpracovaná a poutavá díky svému příběhu a zasazení do tajemného světa Kambodže. Moc se nám líbilo, jak se cestovatelé nebojí zkoušet nové věci (jako třeba nechávat na sebe lézt tarantule nebo jíst šváby). Celou prezentací resonovalo jedno téma, jeden z dnešních světových problémů, a tím je globální oteplování. Když vše shrnu, tak bych se moc rád na takovou akci šel podívat znovu a naučil se další zajímavosti o dalších zemích na naší planetě.

Ondřej Flégl, 1.C

 

Dne 25.9.2023 jsme se první a druhé ročníky vydali do kina Rabštejn na cestovní dokument spojený s přednáškou o Kambodži.     

Přibližně hodinu a půl trvající dokument natočili tři cestovatelé, kteří nám tímto ukázali tuto zemi pohledem zdejších obyčejných lidí. Dozvěděli jsme se spoustu informací o místních zvycích, kultuře, přírodě, gastronomii, dopravě a školách. Díky dokumentu jsme dále poznali, jak žijí a kde bydlí místní obyvatelé, také jak a kde pracují. Dokument byl o to zajímavější, že při jeho sledování nám přímí účastníci naživo více přiblížili další souvislosti. Akce se nám moc líbila a určitě se nejednalo o promarněný čas.

Kateřina Rounová a Aneta Maixnerová, 1.A

 

Dne 25.zaří se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili jako každý rok dokumentu spojeného s přednáškou s názvem Planeta Země. Letošním tématem se stala Kambodža.

Dokument byl velice dobře zpracovaný a zajímavý. Dozvěděli jsme se mnoho informací o Kambodže a také jsme získali představu o tom, jak to tam asi zhruba vypadá. Akce se nám velice líbila.

Jakub Chaloupek, 2.C