Rubriky
Novinky

Energie – budoucnost lidstva

Dne 16. 5. 2023 se žáci prvních ročníků zúčastnili besedy, která nesla název ,,Energie – budoucnost lidstva”. Studenti v následujícím článku vysvětlují, čemu se v jejím rámci věnovali, což doplnili o svůj názor na průběh a obsah besedy:

K nám do školy zavítali odborníci ze skupiny ČEZ, kteří pro nás připravili přednášku a diskusi na téma energetická budoucnost – hovořili jsme o energetických vizích a také o využití energie v budoucích letech. Přednáška trvala cca 2 hodiny. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací týkajících se elektráren, radioaktivity, zjistili jsme, co je to dozimetr nebo jak moc je nebezpečná geopolitická závislost. Dále jsme viděli model reaktoru ze 3D tisku, příklady biomasy či už použitý prvek uranu.
Děkujeme za návštěvu, beseda se nám moc líbila, pokládáme ji za velmi užitečnou a věříme, že přednášející k nám do školy opět zavítají.

Podstavek Šimon 1.B

Během besedy jsme se dozvěděli jak o různých energetických zdrojích, tak o procesu výroby takové energie, bez které si běžný život nedokážeme představit. Zodpověděli jsme si důležité otázky související s energetikou a týkající se naší budoucnosti, také nám byly předvedeny zajímavé pokusy. Beseda byla velice přínosným zpestřením každodenní výuky.

Tereza Šípová, Monika Sedláčková, 1.A