Rubriky
Novinky

Praxe 3.A Lipsko – část II.

Čtvrtek 11. 5. – neděle 14. 5.

Práce nám ve čtvrtek začínala v 9 hodin po snídani, jako každý den. Náš šéf Martin nás poprvé seznámil s programem FileMaker Pro. Nejdříve nám ukázal základní funkce a jak se s programem pracuje – vyplňovaly jsme kontakty do připravených tabulek a poté jsme vytvářely tabulky samy, na prázdné stránky.

První tabulka, kterou jsme vytvořily, byla contact details. Poté jsme dělaly contact list, ve kterém byly přehledně sepsané všechny kontakty, které jsme si připravily. Následně jsme vytvářely to samé, tentokrát s produkty. V pátek jsme tvořily nabídku na produkty, které jsme si ve čtvrtek vymyslely. Bylo to pro nás docela složité, ale nakonec jsme daly hlavy dohromady a dotáhly dílo do konce. Po práci jsme jeli do Lipska, kde nám pan učitel Michal Vacek ukázal zajímavá místa, která objevil.

V sobotu jsme s panem učitelem vyrazili na výlet do Drážďan. Moc se nám tam líbilo a přivezly jsme si i pár suvenýrů. V neděli nás po snídani pan učitel opustil a jelikož jsme byly po celém týdnu unavené, tak jsme si udělaly odpočinkový den.

Pondělí 15. 5. – čtvrtek 18. 5.

Začínal nám druhý pracovní týden, už jsme tu samy. V pondělí jsme vytvářely nabídku takovým způsobem, abychom nemusely vždy všechno vypisovat, ale jen vybrat pár dat, a nabídka se nám vyplnila sama. Opět jsme také vytvářely offer list – list, na kterém byly sepsané všechny nabídky. Po obědě jsme dělaly fakturu a objednávku.

V úterý jsme dodělávaly práci z pondělka a Martin nám to pak zkontroloval a zadal nám novou práci – tou bylo vytvořit stránku start, na které jsme měly vypracovat tlačítka, pomocí kterých se jedním kliknutím dostaneme na vybraný list (contact list, product list, offer list, invoice list nebo order list). Poté nám Martin ukázal, jak se dá ještě více zjednodušit tvorba nové objednávky. Naším úkolem bylo vytvořit to stejné. Po práci jsme si skočily na nákup do města Schkeuditz, kde jsme si nakoupily samé dobroty.

Na středu si pro nás Martin připravil další nové úkoly. Jedním z nich bylo, aby se vždy při otevření souboru otevřela stránka start s nabídkou listů, kterou jsme vytvářely v úterý. Vypracovaly jsme také ještě jednodušší způsob vyplňování nabídky.

Ve čtvrtek jsme měly volno, protože v Německu byl státní svátek. Udělaly jsme si opět odpočinkový den a domluvily se s našimi kamarádkami, které jsou tu na praxi jako kadeřnice, že nás ostříhají.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.