Rubriky
Novinky

Exkurze do Poslanecké sněmovny

Exkurze 4. A do Poslanecké sněmovny

 Dne 20. září 2023 jsme se celá třída 4. A podívali do našeho krásného hlavního města – do Prahy. V 9 hodin ráno jsme se všichni shromáždili na pražském nádraží a vydali se za památkami. Obdivovali jsme například Prašnou bránu, Českou národní banku, Burzovní palác, Pražský orloj nebo také mechanickou sochu s názvem Hlava Franze Kafky.

Cílem našeho výletu do Prahy byla exkurze do Poslanecké sněmovny. Na začátku prohlídky jsme zhlédli krátké video o její historii a činnosti. Poté jsme měli možnost jít se podívat do nově otevřeného Parlamentária. Dostalo se nám té cti, že jsme se stali první školní skupinou, která tam vkročila, jelikož otevřeli asi 2 hodiny před naší návštěvou.

Po bezpečnostní kontrole jsme se konečně dostali do hlavního paláce Poslanecké sněmovny. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a také si oprášili znalosti, které jsme se naučili v hodinách ekonomiky nebo práva ve škole.

V hlavní jednací místnosti zrovna probíhalo zasedání a hlasování ohledně státního rozpočtu, takže jsme se mohli dívat jen z galerie pro hosty, ze které jsme nakonec museli odejít, protože hlasování nebylo přístupné veřejnosti, což nás trošku zklamalo. Vynahradil nám to však fakt, že jsme potkali spoustu poslanců a poslankyň.

Na konci exkurze jsme měli volný program dle vlastního výběru. 

Myslím si, že to byl velmi naučný a obohacující den.

Kristýna Benešová, 4. A