Rubriky
Novinky

Finišujeme na Maltě

Po celém týdnu, který jsme na Maltě strávili sami, jsme se už těšili na víkend, protože během pracovních dní toho moc okolo nestíháme. Sobotu jsme měli jen pro sebe, takže jsme se vydali k moři a užili si celý den na pláži a nabírali síly na nedělní výlet.
V neděli jsme se spolu s panem učitelem Linke vydali na sesterský ostrov Malty – Gozo. Cesta tam byla dobrodružná – a to v dobrém, protože po asi hodinové jízdě autobusem jsme dorazili na terminál Cirkewwa na severu Malty. Odtamtud jsme původně měli jet trajektem přímo na Gozo, ale zlákala nás Modrá laguna a malý ostrov Comino, který je mezi Maltou a Gozo. Tak jsme místo trajektu na Gozo jeli přívozem nejdřív na Comino.
Během plavby na Comino jsme si z dálky prohlédli různé jeskyně a skalní útvary vytvořené mořem i větrem (najdete ve fotogalerii) – a také strážní věž „Santa Marija“, kam se ale vypravil jen pan učitel. My tři jsme se nakonec na žádné větší procházky po ostrově nevydali a zakotvili jsme přímo v Modré laguně, kde jsme ochutnali nějaké místní dobroty a kochali se nádhernou barvou moře.
Po obědě jsme se znovu nalodili – tentokrát na motorový člun – a ten už nás dovezl přímo na Gozo. Cesta sice trvala jen asi patnáct minut, ale jízdu jsme si parádně užili. Přistáli jsme v přístavu Mgarr a chvilku rozmýšleli, které z míst navštívíme. Měli jsme čas pouze na jedno nebo dvě a nakonec vyhrály solné pláně na severu ostrova. Samotné pláně nás až tak neuchvátily, ale zato nás úplně nadchla jeskyňka u moře, kam jsme zabloudili z jedné malinkaté pláže poblíž. Byla uvnitř hladká, takže se v ní dalo pěkně sedět a ve stínu sledovat dorážející vlny.
Nakonec to bylo to jediné, co jsme z ostrova pořádně viděli, protože nás na cestě od solných plání vypekl autobus (protože nejel) – a my jsme se už pomalu potřebovali vrátit domů. Na cestu zpět ale nezapomeneme, protože jsme se nalodili na luxusní trajekt z Cirkewwy přímo do Valletty. V pohodlných sedačkách na horní palubě nám bylo tak příjemně, že se nám odtamtud ani nechtělo! Bylo to parádní zakončení našeho nedělního výletu.

Teď už jsme v polovině posledního týdne. V práci nám zbývá posledních pár dní a na Maltě posledních pár večerů, které strávíme nákupem suvenýrů, společnou návštěvou nějaké restaurace a procházkou po oblíbených místech, abychom si tu ten zbývající čas ještě pořádně užili.