Rubriky
Novinky

Rok v Americe se stipendiem FLEX

Studenti prvního ročníku Obchodní akademie se v pondělí 27.5.2024 dozvěděli o příležitosti stát se jedním ze 14 vybraných studentů, kteří stráví školní rok 2025-26 na americké střední škole. Co všechno pro to musí udělat a co všechno je v Americe čeká, pokud uspějí, jim přijela povyprávět paní Kateřina Šantúrová, která se o tento program v České republice stará.
Program FLEX financuje Ministerstvo zahraničí USA a za víc než čtvrt století existence ho absolvovalo už přes 30 000 studentů z Evropy a Asie. Původně se ho mohli účastnit jen studenti z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších zemí. Od ostatních programů, které zajišťují roční studijní pobyty v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady a základní zdravotní pojištění, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční kapesné na základní osobní potřeby a společenské aktivity.
Přednáška byla velmi zajímavá, na jejím konci byl i prostor pro dotazy. Termín podání přihlášek je letos už 26. září. Studenti tak mají na letní prázdniny velké téma k přemýšlení …