Rubriky
Novinky

Klokan na OA

Když se překulí polovina března, pro matematiky to znamená, že mají v nejbližší pátek vyhlížet klokana. A to ne obyčejného klokana.
Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v 80. letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Naši žáci se této mezinárodní soutěže účastní pravidelně.
Letos klokan přihopkal na Josefa, tedy 19. března. Ačkoli hodně soutěží bylo kvůli  současné pandemické situaci zrušeno, Klokan nám zůstal a jen se přesunul ke studentům domů. Do našeho klokaního týmu se přihlásilo 47 studentů, 36 z nich do kategorie Junior, která je určena 1. a 2. ročníku SŠ, a 11 do kategorie Student (3. a 4. ročník SŠ). V rámci naší školy se nejúspěšnější řešitelkou v kategorii Junior stala Kristýna Dolečková z 1.A a nejúspěšnějším řešitelem v kategorii Student Patrik Laštovic ze 3.B.
Jsme velmi rádi, že i v této neobvyklé době mají naši žáci chuť si zasoutěžit. Všem zúčastněným matematikům děkujeme za účast a blahopřejeme k umístění.
 
kabinet matematiky