Rubriky
Novinky

Krajská kola olympiád v anglickém a ruském jazyce

18. 4. proběhlo krajské kolo olympiády v anglickém jazyce pro střední školy. Naši školu reprezentoval Jakub Červinka z 2.C a z celkem devíti účastníků obsadil šesté místo. Konkurence byla velmi kvalitní a silná a nás těší, že jsme ji mohli také trochu potrápit. Porotci měli, dle svých slov, těžkou práci s rozhodováním o výsledném pořadí soutěžících, neboť jazykové a vyjadřovací schopnosti účastníků byly na velmi vysoké úrovni. Jakubovi Červinkovi gratulujeme k jeho úspěchu!

19. 4. proběhlo krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Za naši školu se účastnili dva žáci, každý ve vlastní kategorii. Po boku těch, kteří s ruštinou vyrůstají či vyrůstali, soutěžil Yaroslav Shchetynin z 1.B a umístil se z pěti účastníků na perfektním druhém místě. V kategorii žáků prvních a druhých ročníků středních škol nás reprezentovala Anna Bednářová z 2.A, která rovněž z pěti soutěžících obsadila také druhé místo. Anna Bednářová postupuje jako náhradník do ústředního kola. Oběma reprezentantům děkujeme za podání skvělých výkonů a gratulujeme k jejich úspěchům!

Marek Linke