Rubriky
Novinky

Studenti OA v krajském kole olympiády v programování

Studenti Jiří Krsek, Vojtěch Kubíček, Robert Tomáš, Tomáš Urban a Pavel Ondráček z Obchodní akademie z Kostelce nad Orlicí se v sobotu dne 22. dubna zúčastnili krajského kola olympiády v kategorii „Programování mládeže“ v Hradci Králové. Do soutěže se letos zapojil rekordní počet studentů, a to 33 ze sedmi středních škol Královehradeckého kraje. Za posledních několik let se naše OA TGM stala jedním z mála tradičních účastníků soutěže (letos byla dokonce jedinou obchodní akademií v soutěži), kde každoročně laťku konkurenci nastavuje hradecká „kyberna“.
Studenti soutěžili v časovém limitu 4 hodin v řešení čtyř různě obtížných úloh, které zahrnovali matematické výpočty, práci s textem, práci s obrázky a známou digitální hru.
Jsem velmi pyšný na to, že právě naši studenti si i o víkendu našli čas a chuť porovnat své znalosti a zkušenosti s ostatními talentovanými v kraji. V první desítce se umístili hned tři žáci naší školy, což je vzhledem k zaměření studia a penzu hodin věnovaných dané problematice obrovský úspěch. Nejlepším reprezentantem akademie byl Jiří Krsek na 6. místě. Byl bych rád, kdybychom i v nadcházejících letech mohli na naší škole přivítat stejně talentované studenty jako ty, jejichž výsledky v daném oboru jsou momentálně zcela srovnatelné s těmi nejlepšími v oboru z celého Královéhradeckého kraje.

Mgr. Jaroslav Kudr