Rubriky
Novinky

Lyžařský výcvik prvních ročníků OA T. G. M. v Kostelci nad Orlicí

Lyžařský výcvik se každoročně pořádá v Deštném v Orlických horách pro první ročníky jako zpestření výuky. Podle původního plánu jsme měli vyrazit hned po Novém roce, tedy 3. ledna. To se ovšem z důvodu vládních opatření kvůli COVID-19 neuskutečnilo. Naštěstí v naší škole snahu o uskutečnění lyžařského výcviku nevzdali a my jsme 14. března odjeli do Orlických hor v počtu 25 žáků a 4 učitelů.

Po příjezdu na hory jsme se sešli ve společenské místnosti a dozvěděli se základní informace, jak budeme na lyžáku spolupracovat. Hned poté jsme se šli ubytovat a na oběd.

Následně jsme se vydali na svah za pensionem, kde nás učitelé rozřadili do družstev podle dovedností na lyžích či snowboardu. Vznikla tak jedna skupina lyžařů, jedna skupina nelyžařů, jedna skupina snowboardistů a jedna skupina nesnowboardistů. Po rozřazení nás čekala procházka po Deštném a odvážnější na běžkách vyšli na rozhlednu na nejvyšší vrchol Orlických hor, Velkou Deštnou.

Každý následující den jsme šli alespoň jednou „krotit svah“. Po večerech jsme se vždy sešli ve společenské místnosti a měli přednášky, hráli jsme hry, tancovali nebo testovali naše znalosti. Myslím, že nikdy nezapomeneme na hru „Sochy lásky“, do které nás s velkou radostí pan učitel Synek zasvětil.

Vše ale nebylo jen růžové. Hned druhý den si spolužačka Adéla zlomila jedno zápěstí a druhé nalomila. Je ale statečná a se sádrou s námi na lyžáku zůstala až do konce. Předposlední den jsme zase řešili Zuzčiny bolesti zad po pádu. Vše ale dobře dopadlo.

Myslím, že mohu mluvit za všechny účastníky a poděkovat našim skvělým učitelům za úžasné aktivity, které nám přichystali, úžasné vzpomínky, na které nikdy nezapomeneme, a za úžasný lyžařský výcvik.

Fotky mluví za vše 🙂 (ve fotogalerii jsme společně s dřívějším kurzem „druháků“)

Žákyně 1.B Tereza Gloserová „Teo“

LVVZ 1. ročníky