Rubriky
Novinky

Odborná praxe v Braze – den numero um, dois, três

Cesta na naše praxe začala v Praze na letišti, kde jsme již v 16:30 všichni stáli na značkách a čekali. Situace byla vysoce zábavná, jelikož jediná paní učitelka měla problémy dostat se na místo na čas. Báli jsem se proto o naše letenky (a samozřejmě také o paní učitelku) a už jsme přemýšleli, zda naše cesta neskončí rychleji, než začala. Ve chvíli, kdy paní učitelka s letenkami v ruce přiběhla, bylo nás o jednoho méně. Kamil marně hledající toalety se z nenadání vytratil. Vracejíc se se vztekem v očích a informací, že jsou pánské záchody uzavřeny, se konečně zjevil. Bezpečně jsme se odbavili, ovšem poté nadešla chvíle našeho příchodu do bezcelní zóny. Jako správní Češi jsme se rozhodli bezplatně vyzkoušet drahé parfémy. Někteří z nás následkem této návštěvy byli cítit na míle daleko. Po chvíli čekání jsme nastoupili na palubu letadla. Naší zábavou po celou dobu letu se stalo odhadování států, nad kterými jsme letěli. Úspěšně jsme přistáli. Nebyl by to ale správný výlet, aby se nám něco nepodělalo, protože záchody v Portu vážně podělané byly. Po dlouhém hledání našeho řidiče Bruna jsme se s ním konečně setkali a vydali se do našeho hotelu ve městě Braga. Náš řidič byl očividným fanouškem Rychle a zběsile, jako kdyby se dopravnímu značení vysmíval. Na hotelu jsme se okamžitě doplazili do pokojů a padli do postelí.                                                                                                                                  

Po probuzení a snídani jsme vyrazili výletovat. Jako první jsme navštívili katedrálu Santuari do Sameiro vysoko v horách. Vzniklo zde mnoho fotek s výhledem na celé město i s katedrálou. Na nic jsme nečekali a pokračovali jsme v našem putování o kousek dál až do významného parku. Celkový vzhled parku nás překvapil, protože jsme si pod pojmem park nepředstavovali hlubokou jeskyni s jezírkem nebo jezero s loďkami. Parkem jsme prošli ke chrámu Bom Jesus do Monte. Po celé této cestě nám vyhládlo, a tak jsme se na hotelu posilnili. Nebyl to ale konec naší výpravy. Tentokrát jsme se vydali pěšky do centra města, ve kterém budeme pobývat další tři týdny. Procházeli jsme se po něm a objevovali jeho kouzlo. Hned ze začátku nás šokovala a udivila portugalská architektura. Její krásu jsme byli schopni ocenit až po chvíli. Pro nás nezvyklá křesťanská atmosféra nás donutila zamyslet se nad vírou a její důležitostí v těchto krajinách. Objevovali jsme nová místa a pozorovali portugalskou mentalitu, chování i styl oblékání (detailně jsme prozkoumali především místní McDonald).                         

Uvítali nás dnes i v našich nových pracích. Seznámili nás s pracovním plánem, pracovní dobou i s kolegy (dvě šestiny z nás dokonce s kolegy ze Slovenska). Náš třetí den skončil na jednom pokoji pohromadě psaním tohoto článku. Už jsme unavení. Boa noite.

Studenti 3.A, 3.B a 3.C
Denisa Míková, Ludmila Vostřelová, Ester Sarah Novotná, Kristýna Dolečková, Michal Čermák a Kamil Koucký

Braga