Rubriky
Novinky

Přípravný kurz z matematiky

Přípravný kurz z matematiky proběhl na obchodní akademii druhým rokem. Během devíti týdnů jsme společně se zájemci z 9. ročníku ZŠ vysvětlili, procvičili i prověřili témata potřebná k přijímacím zkouškám. Celý kurz završila sobotní osmihodinovka, shrnutí celé látky, na které se dostavili všichni přihlášení žáci 9. ročníku – děkujeme!

Kurz se letos konal ve dvou dnech pro dvě skupiny a účastnili se ho rovněž dobrovolníci z řad studentů obchodní akademie. S celkem devíti žáky (třemi z prvního ročníku, čtyřmi ze druhého, jedním ze třetího a jednou ze čtvrtého) jsme se během prvního pololetí připravovali a rozšiřovali si znalosti ze základoškolské i středoškolské matematiky, abychom ve druhém pololetí mohli během kurzu pomáhat s řešením slovních úloh, rovnic, výrazů, i s geometrickými konstrukcemi. Právě díky přítomnosti a asistenci žáků jsme se během kurzu mohli soustředit na individuální pomoc každému z přítomných deváťáků a hodiny tak probíhaly spíše jako konzultace s jednotlivci, než jako čistý výklad pro třídu.
Hodiny jsme si společně užili – jak v prvním, tak ve druhém pololetí. Těšíme se na budoucí prváky a doufáme, že v některých z nich najdeme své nové kolegy.

Všem uchazečům přejeme při přijímacích zkouškách klidnou mysl a hodně štěstí!

Natka Tejklová, Káťa Horáčková, Eliška Votroubková (1.AB)
Teo Gloserová, Káťa Knížková, Nazariy Kokish, Aleš Sklenář (2.B)
Ríša Schwarz (3.C)
Aneta Podolská (4.B)
Marek Linke

A níže si můžete přečíst pár názorů od žáků, kteří se kurzu zúčastnili:

„Nejvíce mi vyhovoval přístup učitele, hezky vše říkal a dovysvětlil.“

„Kurz bych velmi doporučil hlavně proto, že bylo vše dopodrobna vysvětleno a mohli jsme se zeptat na cokoliv.“

„Pomoc studentů z OA mi vyhovovala, nejvíce však to, že se opravdu snažili pomoct, vše vysvětlili a také se se mnou bavili jako s kamarádkou.“