Rubriky
Novinky

Projektový den na OA TGM „Ukliďme Česko“

Dne 28. 6. 2021 se naše škola zapojila do dobrovolnické úklidové akce „Ukliďme svět“, která probíhá na území celé České republiky pod záštitou Českého svazu ochránců přírody. Naši studenti prošli naplánované trasy po Kostelci nad Orlicí a byli překvapeni, co vše našli na ulicích, v lesích i v řece Orlici, kterou čistila třída 3.C na raftech. Vedle velkého množství nedopalků, roušek a papírků našli také brusle, volejbalový míč a další „poklady“, které do přírody rozhodně nepatří.

Tuto záslužnou činnost zakončili v kostelecké Vodárně, na fotbalovém hřišti v Doudlebách nad Orlicí a v Častolovicích, kde si za odměnu mohli zdarma vybrat nealkoholický nápoj a opéct buřty. V každé třídě byla vyhlášena soutěž o největší nasbíraný pytel a výherci dostali sladkou odměnu.

Věříme, že si touto akcí studenti zpříjemnili jeden z posledních dní školního roku, který byl velmi netradiční, a současně pomohli tomu, aby naše město Kostelec nad Orlicí a jeho okolí bylo čistší a krásnější. 😊 Děkujeme všem našim studentům.

Ještě odkaz do fotogalerie a naše trasy.