Rubriky
Novinky

Seminář se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou

V úterý 15. listopadu se část pedagogického sboru zabývající se českým jazykem a literaturou vypravila do prostor Krajského úřadu v Hradci Králové na seminář s autorkou bestselleru Hana, Alenou Mornštajnovou.

Jedná se o žijící legendu české literární scény, která píše s lehkostí o nelehkých životních osudech. Je velice zajímavé, že právě Alena Mornštajnová oslovuje skrze své knihy čtenáře různých věkových kategorií. Dozvěděli jsme se, jak s jejími díly pracovat v hodinách, jak začínala se psaním, jakým způsobem vlastně píše, učí se o daném období, prostředí i lidech a v neposlední řadě jsme dostali i užitečné tipy, jak žáky motivovat ke čtení. Jí samotné například rodiče část knihovny zakazovali. O to více chtěla číst.

Seminář nás provedl její tvorbou a byl zakončen autogramiádou. Tak jako autorka čtivě píše, tak i mluví, a tudíž se velice příjemně poslouchá. Je to sympatická, silná a cílevědomá žena plná životních zkušeností a neutuchající energie. Myslím si, že Alena Mornštajnová je inspirací pro nás všechny.

Mgr. Anna Lenomarová

knihy Mornštajnová