Rubriky
Novinky

Žákyně OA vítězí v Závodě olympijských nadějí

Komu z nás nikdy neproběhla hlavou myšlenka na to, jaké by to bylo zažít úspěch a slávu některého známého sportovce? Možná jsme si někteří chvíli představovali, že jsme v kůži Jaromíra Jágra, Dominika Haška nebo Romana Šebrleho. Či nás uchvátila spíš Martina Navrátilová, Ester Ledecká nebo Martina Sáblíková? Snad se mezi námi nenajde nikdo, kdo nezatoužil zažít, jaké to je střelit rozhodující gól nebo zajet nejlepší čas. A komu z nás ty představy, že jsme to my, kdo stojí na stupních vítězů, dovolily podívat se i trochu dál? Třeba na to, kolik úsilí a času tomu všichni tito lidé, kteří nás inspirují, věnují, aby byli opravdu nejlepší?

Kamila Šímová z 2.B je jednou z našich inspirací – o to víc, když můžeme být částečně „u toho“, kdy se z ní nejspíš světoznámá sportovní hvězda teprve stává. Kamila se věnuje rychlostní kanoistice, v níž 8. září získala na Závodě olympijských nadějí zlato. Tomuto sportu se věnuje 5. rokem, přičemž nejprve to byl jen koníček. „Teď je to už spíš ‚povinnost‘,“ říká Kamča a dodává: „Motivuje mě jak konkurence, tak moje vzory, kterým se chci přiblížit. Z nich hlavně vítězka olympijských her 2021 Nevin Harrison.“

Výsledky ale nepřicházejí jen tak samy od sebe. Kamča trénuje 8x týdně (ráno, odpoledne nebo večer) a závodí od jara do podzimu téměř každý víkend. Přitom se také několikrát do roka účastní sportovních soustředění. Sportu věnuje i téměř celé letní prázdniny, do jejichž průběhu se soustředí hlavní závody každého roku. Kamila soutěží v disciplínách na 200 m, 500 m, 1 000 m a dvakrát ročně 5 000 m sólo i duo. Na Závod olympijských nadějí se dostala díky předchozímu vítězství na MČR. Jedná se o závody, které jsou na nejvyšší mezinárodní úrovni v kategorii do 16 let.

„Tento závod jsme jely ve dvou – duo. Se spolupádelnicí vycházíme dobře, jsme ze stejného oddílu. Zrovna tu vítěznou jízdu jsme měly jen hodinu a půl po předchozím závodě, takže jsme byly obě dost unavené a nepočítaly s žádným dobrým výsledkem. Ale měly jsme skvělou podporu a prostě jsme zabraly – a vyhrály.“

Celkově má Kamila ze Závodů olympijských nadějí tato umístění:
1. místo 1 000 m (duo)
3. místo 1 000 m (single)
4. místo 200 m (duo)
5. místo 500 m (duo)

A jaké jsou Kamčiny plány do budoucna? „V příštím roce je mým cílem dostat se na MS do velkého finále (top 9). A mým dlouhodobým snem je dostat se na olympijské hry.“