Rubriky
Novinky

Španělská kultura křížem krážem

Druhé ročníky španělského jazyka se tento podzim zúčastnily školní akce nazvané Španělská kultura křížem krážem, která se konala dne 18. 10. 2021 v Praze ve studiu ITAKA. Tento kulturní program je zaměřen přímo na studenty španělštiny a v kostce jim nabízí souhrn španělské kultury a kulinářství.

Program trval dvě hodiny a všichni zúčastnění si poslechli španělské flamenco – hrané na kytaru a zpívané živě, a mohli obdivovat dvě španělské tanečnice v pestrých šatech, které tančily a později jim ukazovaly propriety, které se při tanci používají – mantel, bastón, castaňetas, etc.

Každý, kdo chtěl, se mohl naučit základní práci rukou při hraní na cajón. Dále se sestavovala mapa Španělska ve formě puzzle, zjišťovaly se rozdíly mezi čtyřmi oficiálními jazyky Španělska a nakonec následovala ochutnávka „tapas“ a „sangría“. V soutěži o lístek na koncert flamenca zvítězila naše studentka, protože správně odpověděla na všechny otázky, které se týkaly španělských reálií. Celkem se zúčastnilo 23 studentů a školní výlet si všichni užili.španělská kultura křížem krážemJeště odkaz do fotogalerie.