Rubriky
Novinky

Studium v USA? – Žádný problém!

Ve čtvrtek 29. září 2022 proběhla na Obchodní akademii prezentace paní Hani Hurtové z Poradenského centra EducationUSA při Fulbrightově komisi v Praze o studiu na středních a vysokých amerických školách.

Komise J. Williama Fulbrighta je mezivládní česko-americkou organizací založenou za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými prostřednictvím stipendijních programů a poradenských a informačních služeb.

Na naší škole máme již zkušenosti s činností této komise, ve školním roce 2007-2008 proběhla tzv. výměna učitelů, kdy se jedna paní učitelka z naší školy vyměnila s učitelkou z americké střední školy na celý školní rok. Dále jsme již byli dvakrát zapojeni do programu Americký asistent na střední škole v České republice. Ve školním roce 2010-2011 Emily z Minneapolis strávila rok na naší škole a ve školním roce 2018-2019 Will ze Saint Louis pomáhal našim studentům s angličtinou. Rádi bychom opět využili tento program, ale škol, které žádají, je mnoho. Přesto posíláme žádost každý rok.

Hani Hurtová seznámila žáky 2. a 3. ročníků s programy, které mohou využít nejenom ke studiu v USA, ale také k cestování a poznávání této země. Pro studenty 2. ročníku je velmi zajímavým programem FLEX, který zdarma poskytne vybraným studentům roční studium na střední škole v USA. Žáky 3. ročníků Hani Hurtová provedla podrobným návodem, jak se dostat na americkou univerzitu buď úplně zdarma, nebo s minimálními finančními prostředky. Paní Hurtová jim navíc se vším ráda pomůže.

Vyzněním celé prezentace bylo, pokud žáci chtějí a vynaloží své úsilí, brány amerických škol jsou jim otevřeny.

Mgr. Jitka Kosařová

Hurtova_fotka