Rubriky
Novinky

Veletrh fiktivních firem ve Vysokém Mýtě

Veletrh… každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. My jsme se zúčastnili tzv. veletrhu fiktivních firem. A co to vlastně je? Jedná se o veletrh pro fiktivní firmy ze středních škol s převážně ekonomickým zaměřením. Jde o to, aby si studenti vyzkoušeli, jaké to je vést firmu a co je potřeba zvládat, aby mohli úspěšně podnikat. Na veletrhu se každý tým primárně snaží zapůsobit a získat nové kontakty pro budoucí spolupráce.

Dne 6. prosince se konal již 9. ročník, v rámci kterého se studenti 3.ročníku obchodní akademie na veletrh netradičně vydali do Vysokého Mýta. Na této akci měla naše škola OA T.G.M. dvojí zastoupení – firmu Kristýn s.r.o., která se zabývá prodejem vlasové kosmetiky, a firmu Kačérium s. r. o., která se zabývá prodejem gumových kačenek a dalších produktů s kachničkami.

Tato akce pro nás byla velká zkušenost a přínos do budoucna. Zjistili jsme, co je potřeba zlepšit a doladit, než pojedeme na veletrh do Náchoda či třeba i na nějaký jiný veletrh FTF. Dále si všichni „zaměstnanci” vyzkoušeli, jaké to je vést obchodní pohovor v českém i jiném jazyce, jak se vyplňují daňové doklady, jak se získávají zákazníci a co obnáší podnikání. Všem organizátorům děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.

Za celou 3.A,
Veronika Kuchařová