Erasmus-školní rok 2021-22

V tomto školním roce realizujeme zahraniční praxe studentů, jobshadowing na zahraničních školách a učitelé se zúčastní metodických a jazykových kurzů cizího jazyka. Na tyto aktivity jsme od Evropské unie získali 71 200 EUR.

1. Zahraniční praxe studentů

Informace o zahraničních praxích studentů naleznete zde.

  • MALTA 23. 10. – 13. 11. 2021

Informace o probíhajících praxích a odkaz na fotografie naleznete zde.

Závěrečnou zprávu z Malty naleznete zde.

  • CORK 12. 6. – 1. 7. 2022

Informace o probíhajících praxích:

Odborná praxe v irském Corku – den 0. a 1.

Odborná praxe v irském Corku – den 2. a 3.

Odborná praxe v irském Corku – den 4. – 7.

Odborná praxe v irském Corku – 2. týden

2. Jobshadowing

  • Škola Europa School UK  – Abingdon, Velká Británie

Škola vznikla po Brexitu v roce 2018, je to státní škola, ale udržuje si svoji jedinečnost, což je výuka dvou cizích jazyků a výuka některých předmětů v cizím jazyce. Do školy chodí žáci od 4 do 18 let, součástí poměrně velkého komplexu je i primary a secondary school. V posledních dvou letech studia – tzv. 6th form škola používá americký systém International Baccalaureate, na konci kterého žáci skládají zkoušky a mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách.

Během velmi pečlivě připraveného programu jsme měli možnost se účastnit běžných vyučovacích hodin (matematika, anglický jazyk), setkat se s vedením školy a s učiteli, kteří jsou zodpovědni za žáky s uzpůsobenými podmínkami učení, za projektové učení, za kariérové poradenství a DoFe (Duke of Edinburgh Award), což je aktivita, kterou máme v plánu začít v příštím roce na naší škole.

Rádi bychom také navázali spolupráci prostřednictvím této školy s francouzskou školou v Toulose, která každoročně pořádá debaty studentů na různá ožehavá témata. (http://www.tomun.eu/)

Celá návštěva byla velice přínosná. Nejenom, že jsme viděli a slyšeli mnoho zajímavého a obohacujícího, ale hlavně máme nové nápady do svojí další práce.

Jobshadowing UK1Jobshadowing UK2 Jobshadowing UK3